Черкаси в призмі часу

Про наше рідне місто Черкаси – історію його виникнення, походження назви, роль у захисті від нападів татар та турків на словянські землі, а також про Запорізьку Січ, підвалини якої закладали черкаські козаки на чолі з Дмитром Вишневецьким, дізнавалися 23 вересня на мистецькій годині учні 9-б класу загальноосвітньої школи №24.
В ході стислого історичного екскурсу згадали часи, коли Черкаси були міцною фортецею на межі з Диким полем, яка першою приймала на себе удари ординців, коли гриміла тут козацька слава і могутньою хвилею котилася Визвольна війна, очолювана Великим Богданом, коли вирувало наймасовіше в Європі повстання тих часів – Коліївщина.
Під час невимушеного діалогу юнаки і дівчата згадали назви черкаських вулиць, які до цього часу зберігають пам'ять про козацьких ватажків: Остафія Дашкевича, Байду Вишневецького, Криштофа Косинського, Максима Кривоноса та ін.
А ще – поєднали корисне з прекрасним: переглянули виставку акварелей черкаського архітектора Петра Горпинка, на яких зображено пам’ятки історії – черкаські будівлі.
Старшокласники приємно і змістовно провели час в бібліотеці, долучившись до розгадування краєзначої вікторини. Адже, знання про рідний край служать своєрідним містком, що єднає покоління минулі з нинішніми і прийдешніми.
78888 ...