«Промоція читання як складова Стратегії національно-патріотичного виховання».

11 серпня у форматі онлайн завідувачкою НМВ ОУНБ ім. Т. Шевченка Наталією Вітавською проведено тренінг для бібліотечних працівників області «Промоція читання як складова Стратегії національно-патріотичного виховання».

Наталія Дмитрівна окреслила напрямки та форми промоції читання в публічних бібліотеках територіальних громад області та визначила фактори, що впливають на її ефективність. Також зупинилася на питанні роботи бібліотек в правовому полі в умовах воєнного стану (закони України, постанови КМУ, інші підзаконні акти).

Чотири бібліотеки територіальних громад поділилися з колегами своїми напрацюваннями та кращими практиками.

Зокрема, Ірина Огус – директор ЦБ Смілянської МЦБС ім. О. Журливої розповіла про «Бібліотечне укриття» (проект для внутрішньо переміщених осіб), відкриття при бібліотеці музею спорту імені Олексія Цибка та грантову діяльність.

Директор ПБ Корсунь-Шевченківської міської ради Валентина Шкребтій у своєму виступі зробила акцент на роботі із внутрішньо переміщеними особами та допомозі ЗСУ. Зазначила, що великим попитом серед відвідувачів бібліотеки користуються вуличні акції.

Директор ПБ Христинівської міської ради Раїса Шумовська, як і її колектив, переконана, що «книги і цукерки супроводжують нас усе життя». Крім організації традиційних виставок, музею, де зібрані твори місцевих письменників, по-особливому тепло, з урахуванням українських традицій, тут відзначають свята українського обрядового циклу. Зокрема, у серпні – Маковія та Спаса. Влітку успішно функціонує бібліотека під відкритим небом із використанням «тривожної» валізи.

Директор ПБ Чорнобаївської селищної ради Валентина Олійник теж поділилася своїми здобутками у роботі бібліотеки як культурного простору та розповіла про форми роботи, що користуються найбільшим попитом у відвідувачів, отже, є найбільш дієвими.

У заході взяли участь близько 50 фахівців публічних бібліотек області.

78888 ...