VI Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!»

16-17 серпня 2022 року в форматі онлайн на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбувся шостий Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!», зініційований Державною бібліотекою України для юнацтва. Особливістю цьогорічного дійства стала рекордна кількість учасників (близько сотні).

Дводенна програма заходу була досить насиченою і цікавою. 16 серпня Волинська ОБЮ презентувала бібліотеку та свій регіон. Представники ДБУ – директор Георгій Саприкін та заступник директора з науково-методичної роботи Тетяна Сопова наголосили на позитивних тенденціях у взаємодії –Міністерство культури України та бібліотеки і обговорили питання актуалізації бібліотечних фондів як необхідного процесу в умовах збройної агресії рф. Зокрема, йшлося про критерії відбору із бібліотечних фондів такої літератури з метою подальшого її вилучення та Рекомендації МКУ з цього приводу.

По тому волиняни презентували своїх партнерів по різноманітних проектах. Це Ірина Полєтуха – директорка ГО «Центр розвитку соціального капіталу», Руслан Теліпський – керівник громадської ініціативи «Меценати для солдата», Юлія Дащук – директорка Центру туристичної інформації та паломництва «ZHYDYCHYN CENTER», Леся Корсак – керуюча партнерка музею сучасного українського мистецтва Корсаків, Ельвіра Яцута – очільниця мистецького обєднання «Стендаль».

Наступного дня бібліокараван перейшов більше у літературну площину, бо складався із трьох тематичних блоків: літературна панорама Волині; Леся Українка: геніальність європейки, витонченість українки; печа-куча «Бібліотечна Україна вітає літературну Волинь».

У першому блоці відбулося спілкування із такими відомими постатями в літературі, як Ольга Ляснюк, Володимир Лис, Надія Гуменюк, Микола Мартинюк, Еліна Форманюк, Тетяна Регешук, Ніколассон.

У другому блоці представники Волинського національного університету ім. Лесі Українки Юрій Громик та Олена Маланій розповіли про роботу над повним академічним виданням творів Лесі Українки у 14-ти томах та презентували зазначене видання. Також Руслана Порицька – керівниця та режисерка незалежного театру «ГаРмИдЕр» розповіла про те, як інтерпритується образ Лесі Українки у їхньому театрі та порадила, як зробити її «своєю» для молоді.

У печа-кучі взяли участь вісім поетів-літераторів із різних куточків України, які презентували учасникам бібліокаравану свою творчість.

Завершився VI Всеукраїнський молодіжний бібліокараван підбиттям підсумків дводенного творчого спілкування.

78888 ...