VII Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!»

14-15 червня 2023 року на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара за ініціативи та підтримки Державної бібліотеки України для юнацтва у форматі онлайн на платформі Zoom відбувся VII Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!»

Впродовж першого дня після відкриття та вітальних слів здебільшого знайомилися із особливостями роботи та творчими проектами Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара. Це і слайдознайомство з Полтавою, і відеоекскурсія бібліотекою і бібліотечні формати популяризації читання для юнацтва та молоді. Дуже цікавим та пізнавальним був виступ Олександра Біленького, голови Полтавської обласної ради, засновника аудіохрестоматії творів шкільної програми та інших підліткових творів. Заслуговують на увагу спікери Денис Ведь та Валентина Гринько, які розповіли про бібліотечний аудіоформат та відеоконтент – для популяризації читання серед молоді та використання книги і читання, як технології гібридної війни. Тріада роман-кінофільм-комп’ютерна гра виступають потужною зброєю у цій війні, стають інструментами пропаганди, маніпулювання соціумом та програмування населення.

Впродовж другого дня учасники бібліокаравану знайомилися із видавництвами-ювілярами: «Ранок» і «Білка» та кращими зразками їхньої книжкової продукції. В інформаційному блоці «Українські літератори – молоді» 6 молодих письменників із різних регіонів України представили свою творчість. Найяскравішими були: Ярослава Дегтяренко із Запоріжжя у жанрі історичного роману («Лицарі дикого поля», «Князь русинів»); Світлана Фоменко із Донеччини (збірка поезій «Час вільних») та Юлія Новоселецька із Полтави (авторка 9 поетичних збірок).

В цілому програма була цікавою та насиченою, тому понад 100 учасників бібліокаравану неодмінно використають отримані знання та досвід у своїй бібліотечній роботі.

Участь у бібліокаравані взяли фахівці ОБЮ ім. Василя Симоненка та бібліотек ТГ області.

78888 ...